Tel. +48 500 70 66 55
Logo czarne (2) - Kraków Reklama

Rodzaje folii

rodzaje folii

Rodzaje folii – jakie stosuje się w reklamie? W zależności od celu, jaki chce się osiągnąć. Oto niektóre z popularnych rodzajów folii wykorzystywanych w reklamie:

Folia samoprzylepna

Jest to bardzo popularny rodzaj folii, którego używamy do drukowania naklejek, plakatów, banerów i innych materiałów reklamowych. Folia samoprzylepna jest trwała i odporna na warunki atmosferyczne, co sprawia, że jest idealna do zewnętrznych reklam.

Korzystamy z różnych rodzajów folii:

  • folia monomeryczna
  • folia polimerowa
  • folia wylewana

Folie monomeryczne, polimerowe i wylewane różnią się między sobą pod względem składu chemicznego, właściwości i zastosowań. Oto podstawowe różnice między tymi rodzajami folii:

Folia monomeryczna:

Folia monomeryczna jest stosunkowo tańsza i jest często wykorzystywana do krótkotrwałych aplikacji reklamowych i dekoracyjnych, takich jak banery, plakaty, oznakowania tymczasowe i etykiety. Nie jest zalecana do długotrwałych aplikacji zewnętrznych.

Folia Oracal 641
Folia Oracal 641

Folia polimerowa:

Folie polimerowe są bardziej trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, co sprawia, że są odpowiednie do zastosowań zewnętrznych, takich jak reklama na pojazdach, szyldy, banery i oklejanie witryn sklepowych. Mogą wytrzymać ekspozycję na słońce i deszcz przez długi czas.

Folia Oracal 551
Folia Oracal 551

Folia wylewana:

Folie wylewane są stosowane do bardziej zaawansowanych zastosowań, takich jak oklejanie pojazdów, w tym owijanie samochodów, kasków motocyklowych i innych powierzchni trudnych do pokrycia. Są również używane w reklamie na różnych innych trudnych powierzchniach.

Folia Oracal 951
Folia Oracal 951

Porównanie folii

Podsumowując, folie monomeryczne są zwykle tańsze, ale mniej trwałe niż folie polimerowe i wylewane. Wybór odpowiedniego rodzaju folii zależy od konkretnych potrzeb reklamowych i warunków eksploatacji. Jeśli zależy Ci na długotrwałym i trwałym rozwiązaniu, szczególnie w zastosowaniach zewnętrznych, warto rozważyć folię polimerową lub wylewaną.

Pozostałe rodzaje folii

  • Folia transparentna: Ta folia jest przeźroczysta i często używana do drukowania naklejek, okienek wizytówek, szyldów itp. Pozwala na tworzenie efektów wizualnych, gdzie elementy reklamy są widoczne przez folię.
  • Folia perforowana (One Way Vision): Ta folia jest wykorzystywana do tworzenia reklam na witrynach sklepowych lub pojazdach. Jest perforowana w taki sposób, że umożliwia widoczność z wnętrza pomieszczenia lub pojazdu, jednocześnie zapewniając prywatność i miejsce do druku reklamy na zewnątrz.
  • Folia magnetyczna: Jest to elastyczna folia, która jest magnetyczna i może być umieszczana na metalowych powierzchniach, takich jak pojazdy. Jest to popularna opcja do reklamy na samochodach, ponieważ można łatwo zdjąć i zastąpić reklamę.
  • Folia odblaskowa: Ta folia zawiera materiały odblaskowe, które pozwala na wyraźne odbicie światła, co jest szczególnie przydatne w reklamie na znakach drogowych, naklejkach bezpieczeństwa i elementach reklamy zewnętrznej.
  • Folia metalizowana: Ta folia ma wykończenie metaliczne, co nadaje reklamom błysku i efektu trójwymiarowego. Jest często stosowana do ozdobnych elementów reklamy.
  • Folia holograficzna: Ta folia jest pokryta holograficznym wzorem, który zmienia się w zależności od kąta oglądania. Jest używana w reklamie, aby przyciągnąć uwagę i dodać efektu „wow”.
  • Folia z efektem folii do tłoczenia: Ta folia jest wykorzystywana do nadawania reklamie tekstury i trójwymiarowego efektu. Jest często stosowana do produkcji ekskluzywnych opakowań i materiałów reklamowych.

Zobacz podobne artykuły

formaty druku ulotka a5

Formaty druku

Formaty Druku: Przewodnik dla Twórców Reklam Plakaty od dawna są kluczowym narzędziem w świecie reklamy, promocji i informacji. Ich wszechstronność

CZYTAJ WIĘCEJ