Tel. +48 500 70 66 55
Logo czarne (2) - Kraków Reklama

Oklejenie samochodu

oklejenie samochodu

Oklejenie samochodu folią polimerową to proces nakładania specjalnej, elastycznej folii na powierzchnię pojazdu w celu ochrony i zmiany jego wyglądu.

Proces oklejania samochodu

Oklejenie samochodu folią polimerową obejmuje kilka kroków:

 1. Przygotowujemy powierzchnię: Samochód musi być dokładnie umyty i osuszone przed rozpoczęciem procesu oklejania. Powierzchnia musi być wolna od kurzu, brudu, oleju lub innych zanieczyszczeń, które mogą wpływać na przyczepność folii.
 2. Wykonujemy pomiar i wycinamy folię: Następnie należy zmierzyć poszczególne części samochodu, na które zostanie nałożona folia. Odpowiednie kawałki folii są wycinane z dużych rolek z folią polimerową, uwzględniając kształt i rozmiar danej powierzchni.
 3. Aplikujemy folię: Folie polimerowe są samoprzylepne, co oznacza, że można je bezpośrednio nakładać na powierzchnię samochodu. Ważne jest dokładne dopasowanie folii do powierzchni, aby uniknąć pęcherzyków powietrza i fałd. Często używa się specjalnych narzędzi, takich jak wałki aplikacyjne, aby równomiernie i dokładnie przykleić folię do karoserii.
 4. Dociskamy i wypalamy: Po nałożeniu folii na samochód można użyć dociskacza lub gorącego powietrza (np. specjalnego pistoletu ciepłego powietrza) do usunięcia ewentualnych pęcherzyków powietrza i zagwarantowania równomiernego przylegania folii do powierzchni.
 5. Wykańczamy i obrabiamy: Na końcu można przyciąć nadmiar folii przy pomocy noża precyzyjnego lub specjalnego noża do folii. Dokładne wykończenie i obróbka zapewnią profesjonalny wygląd i estetykę oklejonego samochodu.

Oklejenie samochodu – jakie zalety?

Oklejenie samochodu folią polimerową ma wiele zalet. Po pierwsze, chroni oryginalny lakier samochodu przed zarysowaniami, kamieniami, promieniowaniem UV i innymi czynnikami atmosferycznymi. Po drugie, umożliwia łatwą zmianę koloru i wzoru samochodu bez konieczności malowania. Folia polimerowa może również służyć jako forma reklamy, ponieważ można na niej umieszczać grafiki, logo firmowe i inne elementy wizualne.

Oklejenie samochodu oferuje wiele korzyści dla przedsiębiorstw i osób indywidualnych. Oto kilka z nich:

 1. Mobilność: Samochód z reklamą porusza się po różnych miejscach, co daje szeroki zasięg reklamy. Można dotrzeć do różnych grup odbiorców w różnych lokalizacjach.
 2. Widoczność: Reklama na samochodzie jest trudna do zignorowania, ponieważ przyciąga uwagę przechodniów i innych kierowców na drodze. Może to przynieść większą świadomość marki i zwiększyć rozpoznawalność.
 3. Niskie koszty: W porównaniu do innych form reklamy, jak na przykład reklama telewizyjna czy billboardy, reklama na samochodzie może być stosunkowo tańsza. Jednorazowy koszt oklejenia samochodu folią polimerową może przynieść długotrwały efekt reklamowy.
 4. Ochrona lakieru: Oklejenie samochodu folią polimerową w ramach reklamy nie tylko promuje markę, ale również chroni oryginalny lakier przed uszkodzeniami mechanicznymi, promieniowaniem UV i innymi czynnikami atmosferycznymi. Po zdjęciu folii, lakier samochodu pozostaje nietknięty.
 5. Elastyczność: Oklejenie samochodu można dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji. Grafiki, logo i treści reklamowe mogą być projektowane tak, aby odpowiadały wizualnej identyfikacji marki.

Jak okleić samochód firmowy?

Oklejanie samochodu firmowego jest popularnym sposobem promowania swojej firmy i zwiększania jej widoczności. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby okleić swój samochód firmowy:

 1. Zaprojektuj projekt graficzny: Zdecyduj, jaki chcesz mieć projekt na samochodzie. Może to być logo firmy, informacje kontaktowe, nazwa firmy i inne istotne elementy. Jeśli nie masz doświadczenia w projektowaniu, możesz skorzystać z usług profesjonalnego grafika.
 2. Wybierz rodzaj okleiny: Istnieje wiele rodzajów oklein do samochodów, takich jak winylowe folie, naklejki, grafiki drukowane, perforowane folie itp. Wybierz rodzaj, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom i budżetowi.
 3. Wybierz odpowiednie miejsca na oklejenie: Rozważ, gdzie chcesz umieścić okleiny na samochodzie. Najczęściej umieszczane są na drzwiach, masce, dachu i tylnej części samochodu. Pamiętaj, aby projekt był czytelny i łatwo widoczny dla przechodniów i innych kierowców.
 4. Wybierz profesjonalnego wykonawcę: Jeśli nie masz doświadczenia w oklejaniu samochodów, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się oklejaniem. Dobre firmy posiadają odpowiedni sprzęt i umiejętności, aby zapewnić wysoką jakość okleiny.
 5. Przygotuj samochód: Przed przystąpieniem do oklejania upewnij się, że samochód jest dokładnie umyty i odtłuszczony. To pomoże zapewnić lepszą przyczepność okleiny do powierzchni samochodu.
 6. Oklejanie: Pozwól profesjonalistom przeprowadzić oklejenie samochodu. Upewnij się, że są zgodni z projektem i dokładnie wykonują pracę.
 7. Dodatkowe kroki: Jeśli zamierzasz okleić również okna, pamiętaj, że w wielu jurysdykcjach istnieją przepisy dotyczące widoczności kierowcy. Warto zatem zastosować perforowaną folię, która pozwoli na widoczność z wnętrza pojazdu.
 8. Ocena i utrzymanie: Po zakończeniu oklejania dokładnie oceniaj efekt końcowy. Upewnij się, że wszystko jest zgodne z projektem i brak jest ewentualnych błędów. Okleina powinna być również regularnie sprawdzana i konserwowana, aby zachować jej jakość przez dłuższy czas.

Pamiętaj, że profesjonalne oklejenie samochodu może być kosztowne, ale może się opłacić poprzez zwiększenie rozpoznawalności i promocję firmy. Przykładowe ceny możesz podglądnąć tutaj. Ważne jest również, aby upewnić się, że okleina jest zgodna z przepisami i regulacjami w twoim regionie, aby uniknąć ewentualnych problemów prawnych.

Zobacz podobne artykuły

formaty druku ulotka a5

Formaty druku

Formaty Druku: Przewodnik dla Twórców Reklam Plakaty od dawna są kluczowym narzędziem w świecie reklamy, promocji i informacji. Ich wszechstronność

CZYTAJ WIĘCEJ